środa, 13 grudnia 2017

Filmy, które warto obejrzeć

Lady M

Tytułowa bohaterka – Lady M, jest nawiązaniem do szekspirowskiej Lady Makbet. Rzecz dzieje się w realiach XIX-wiecznej Anglii. Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za majętnego szlachcica, który jest od niej znacznie starszy. Jest traktowana przez mężczyzn jedynie jako piękna ozdoba, jak rzecz… Jednak nie sprzeciwia się takiemu traktowaniu… do momentu… Kiedy poznaje nowego pracownika męża, Sebastiana. Kobieta zaczyna przechodzić przemianę wewnętrzną. Staje się kobietą niezależną, dążącą po trupach do celu, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Staje się niebezpieczna, dla siebie i otaczających ludzi… Jak potoczy się dalej ta intrygująca opowieść?

Znalezione obrazy dla zapytania lady m film

Bikini blue

Anglia, rok 1953. Okres burzliwy, śmierć Stalina, koronacja Elżbiety II. W roli głównej polski aktor – Tomasz Kot, grający u boku debiutującej Lianne Harvey. Miejsce akcji skupia się wokół szpitala psychiatrycznego, przeznaczonego dla polskich oficerów. Trafia do niego Eryk Szumski, który cierpi, jest w szoku po otrzymaniu dramatycznych wiadomości z kraju. Ma wsparcie angielskiej małżonki, Dory, która jest blisko męża, ale nie wie o jego tajemnicy.

Znalezione obrazy dla zapytania Bikini blue film

Małżeńskie porachunki


Coś dla fanów duńskich komedii. Ib i Edward są zmęczeni życiem ze swoimi żonami, chcą zacząć wszystko od nowa. Wpadają na oryginalny pomysł – nie chcą wziąć rozwodu, postanawiają zlecić zabójstwo! W głównej roli Marcin Dorociński!

Znalezione obrazy dla zapytania Małżeńskie porachunki film

3 komentarze:

  1. Pamietam lady Makbet ze szkoly... wiec chyba sposoba mi sie Lady M 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Żadnego z nich nie oglądałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. oj dawno nic nie oglądałam, może w przyszły weekend sie uda:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zwierciadło codzienności , Blogger