niedziela, 24 lipca 2016

Pewność siebie - jak ją zwiększyć?

Hej! Dzisiaj przychodzę do Was z postem dotyczącym pewności siebie. Ja jestem osobą, która raczej nigdy nie była pewna swoich umiejętności, ale przecież każdy z nas potrafi coś najlepiej! Warto to doceniać! Powoli uczę się tego - doceniać swoją wartość. W końcu każdy/każda z nas ma coś w sobie wyjątkowego, niepowtarzalnego.

Ale przechodząc do rzeczy - co zrobić, by być osobą bardziej otwartą, pewną siebie? Przedstawię Wam podpunkty do których się stosuję - mam nadzieję, że i dla Ciebie będą one pomocne.

Uśmiech

To nie wymaga wielkiego wysiłku - wystarczy się uśmiechnąć, a już za chwilę poczujecie się wartościowi, pewni siebie. Zawsze staram się uśmiechać - do obcych, do znajomych, do rodziny, do przyjaciół... Wtedy życie staje się piękniejsze. 


Dobry uczynek

Zrób coś fajnego, pozytywnego, pomóż innemu człowiekowi - niezależnie od tego ile to Ci zajmie - poświęć się. Uśmiech, podziękowanie drugiego człowieka, przynajmniej w moim przypadku działa na mnie motywująco i poczucie, że komuś pomogłam dodaje mi pewności siebie.

Poćwicz

Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na psychikę. To prawda, że ludzie, którzy ćwiczą, biegają, grają regularnie w piłkę, chodzą na siłownię mają wyższą samoocenę. Dlaczego więc z tego zrezygnować? Nie dość, że sport to zdrowie, to jeszcze samopoczucie jest lepsze. 

Zrób coś nowego

Wypróbuj coś nowego, podążaj z "czasem", nie stój w miejscu - może nauczysz się języka obcego, lub pójdziesz na lekcję tańca? Wybierz taką rzecz, która na 100% Ciebie interesuje, a na którą w przeszłości nie miałeś czasu - bo "a to szkoła, a to praca, a to obowiązki domowe". Może teraz najwyższy czas coś zmienić i zadbać o siebie? 

6 komentarzy:

 1. Uśmiech to zdecydowanie podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rady. Szczerym uśmiechem możemy zjednać sobie ludzi, a dzięki ćwiczeniom poznać swoje ukryte umiejętności. Robiąc coś dla kogoś, możemy liczyć się z tym, że kiedyś również ktoś nam pomoże.
  Warto pracować nad swoją pewnością. Możemy jedynie coś zyskać, a nie stracić :)

  Obserwuję i pozdrawiam,
  wearealive111.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślę, że w wieli przypadkach pewność siebie pojawia się z wiekiem. Słyszałam też, że ludzie wyprostowani czują się bardziej pewnie, więc można to dorzucić do aktywności fizycznej i uśmiechu :) Mi bardzo dużo pomogła pasja.
  Śliczne to zdjęcie ze szczeniaczkami :)
  malinowynotes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. niebagatelna rolę w tym czy jesteśm pewni siebie odgrwają nasi rodzice - jesli oni w nas wierzą, motywują i budują to sprawa z głowy, gorzej gdy działają w przeciwną stronę, wtedy pewności siebie trzeba się nauczyć, ale niewielu się to udaje

  OdpowiedzUsuń
 5. "W końcu każdy/każda z nas ma coś w sobie wyjątkowego, niepowtarzalnego."
  I tego trzeba się trzymać, wyszukać w sobie i rozwijać, To wiąże się z ostatnim punktem - rozwijać się, próbować nowego. Jedna poprzedniczek napisała o pasji. Pozwala odkryć w sobie nowe możliwości, czasem zaskakując nawet nas samych.
  Piesiunie cudne :)))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zwierciadło codzienności , Blogger