środa, 15 marca 2017

Nawyki, które szkodzą urodzie

Myślę, że każda z nas popełniła kiedyś grzeszek pielęgnacyjny. To zupełnie normalne, przecież nie od początku wiemy, jak postępować z naszą cerę. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej notki, będziecie unikać tych błędów, których negatywne skutki  mogą być widoczne za kilka miesięcy/lat.
1. Zbyt długa kąpiel w pianie
Kto nie lubi błogiego relaksu, do tego w wannie pełnej ciepłej wody i piany? Myślę, że próżno szukać takich osób. Jednak taką kąpiel powinniśmy ograniczać do 15 minut, ponieważ gorąca woda wysusza skórę i podrażnia. Lepiej też wlewać ciepłą, ale nie gorącą wodę – aby zabezpieczyć skórę przed wysuszeniem, warto dolać do wanny kilka kropli olejku do mycia.
hair-removal-4
2. Zbyt częste złuszczanie cery
Peelingi mają za zadanie oczyszczać i odświeżać cerę. Jednak nie wskazane jest częste używanie tego kosmetyku, ponieważ może podrażniać i osłabiać skórę. Jeśli masz cerę suchą wybieraj peeling enzymatyczny i wykonuj go nie częściej niż raz na 12 dni. Posiadaczki cery mieszanej i tłustej mogą robić peeling raz w tygodniu.
nacomi-przeciwtradzikowy-peeling-do-twarzy-do-skory-mieszanej-i-tlustej
3. Rzadko myte akcesoria
Kurz gromadzący się w pędzlach, gąbeczkach, szczoteczkach nie sprzyja naszej urodzie. Dlatego poświęć kilka minut raz w tygodniu, na umycie akcesoriów do makijażu. Pędzle i gąbeczki można myć zwykłym żelem do kąpieli, natomiast szczoteczki przelewać wrzątkiem.
4. Spanie w makijażu
Sen w makijażu to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić! Nawet, jeśli wrócisz późno w nocy, postaraj się oczyścić skórę. Jeśli tego nie zrobimy, skóra nie będzie się dobrze regenerować – a rano będziemy miały zatkane pory i wypryski. W przypadku późnego powrotu do domu, warto zaopatrzyć się w chusteczki do demakijażu, które szybko usuną makijaż. Na wyjątkowe sytuacje, rozwiązanie idealne!

7 komentarzy:

 1. Niestety ja również popełniałam największy błąd, zdarzało mi się zasnąć w makijażu

  OdpowiedzUsuń
 2. Kąpiel w wannie uwielbiam, ale rzadko siedzę długo, jestem niecierpliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie, ja nigdy nie zasypiam w makijażu! Na szczęście też nie biorę kąpieli, ale za to za rzadko robię peelingi (jak mi się przypomni) :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawie nigdy nie śpię w makijażu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam gorące kąpiele, ale niestety nie wpływają one korzystnie na moją skórę. Mimo ciągłego nawilżania balsamami, jest ona wysuszona :( Pozdrawiam :)
  www.this-iss-it.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Najczęstszy z błądów u mnie, to właśnie niekiedy spanie w makijażu..
  La-karolla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz żadnego z tych błędów nie popełniam. Kiedyś za często stosowałam peelingi (ale i tak te enzymatyczne) :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zwierciadło codzienności , Blogger